Телефон: (095) 507-91-49
Телефон: (098) 291-09-37
Телефон: 0955079149 Viber
График работы: Принимаем звонки до 22:00
Корзина пуста
В корзине товаров: 0
Главная > Новости > ExxonMobil увійде до літієвого бізнесу

ExxonMobil увійде до літієвого бізнесу

27 ноября 2023 г. 10:46

Літій стає одним з найбільш затребуваних мінералів у світі завдяки зростаючій популярності електромобілів. Літій-іонні акумулятори нині є домінуючим засобом живлення електромобілів. У зв'язку з широким поширенням цього виду транспорту найбільша частка світового виробництва літію припадає саме на цей сектор.

Постачальники літію поспішають задовольнити потреби, час від часу звужуючи баланс попиту і пропозиції до такої міри, що ціни злітають, підвищуючи витрати не тільки на батареї для електромобілів, а й на інші застосування літію, - такі як загусники мастильних матеріалів, скло і кераміка.

Компанія ExxonMobil оголосила, що увійде в літієвий бізнес, пробуривши свердловину для видобутку цього мінералу в Арканзасі. Американський енергетичний гігант додав, що має намір стати найбільшим у світі постачальником літію для електромобілів усього за сім років.

"Літій необхідний для енергетичного переходу, і ExxonMobil покликана зіграти провідну роль у прокладанні шляху до електрифікації", - заявив у пресрелізі президент ExxonMobil з низьковуглецевих рішень Ден Амманн. Посилаючись на досвід компанії з видобутку викопного палива із землі, він додав: "У цьому знаменному проєкті використовуються десятиліття досвіду ExxonMobil для відкриття величезних запасів літію в Північній Америці з набагато меншим впливом на навколишнє середовище, ніж традиційні гірничодобувні операції".

У своєму прес-релізі компанія ExxonMobil заявила, що планує використати традиційні методи буріння нафти і газу, щоб досягти багатих літієм резервуарів із солоною водою на глибині 10 000 футів під землею, а потім відокремити мінерал від води за допомогою прямої екстракції літію. Компанія планує на місці переробляти літій у матеріал, придатний для акумуляторів, а солону воду повертати в резервуари.

Компанія не обговорювала обсяги літію, які вона планує виробляти. Офіційні особи не згадали про плани постачати цей мінерал для будь-яких цілей, крім батарей, але будь-яке значне збільшення світових поставок літію обов'язково підвищить доступність цього мінералу для змащення та інших застосувань.